Prosinec 2014

Liebster blog Award 2

27. prosince 2014 v 18:46 | Aware |  Su-chan kecáTssss... Já tady veřejně řeknu, ať už mě nikdo nenominuje, a za 4 dny už tu mám další sérii otázek od Mikazu nee-chan... Doufám, že už je to naposledy!
-Nechápejte mě špatně, nevadí mi odpovídat na vaše otázky... Jen nevím, co o sobě psát :´(

Vánoční dárky naší Suteki

25. prosince 2014 v 17:08 | Aware |  Su-chan kecá
Eto.... Vím že to asi nikoho nijak moc nezajímá, ale já nevím co dneska vydat a není čas lámat si hlavu s yaoi povídkou... Musím ještě zařídit pár věcí, a do konce roku mám relativně nabitý program... Pořád jezdi za nějakým příbuzenstvem, které jsem roky neviděla, aby mi říkali, jak hrozně jsem vyrostla, a že mám jiné vlasy atd... A následně dyž odejdu se začnou bavit o tom jak jsem se hrozně změnila, a že mám samé divné nápady, a že mám na sobě placku s nápisem, kterému nerozumí, a taky že nechápou, proč si neobleču něco jinýho než černé oblečení.... Ale to máte jedno, nebudu se vykecávat ze svým problému, kterými si vždy v okolí Vánoc musím projít (a to je důvod, proč je nemůžu vystát...)
Jinak dárky byly tento rok docela fajn, i když něco jsem už věděla že dostanu... Rozhodně jsem na tom líp, než předchozí dva roky, které stály docela za hovno. Ale jak už asi víte, moji otrávenost z Vánoc to moc nezmění,. Přežívám proto jak můžu, a vy už se konečně podívejte na věci, které jsem dostala :DD

První hezké Vánoce

24. prosince 2014 v 11:15 | Aware |  Yaoi FF

Pairing: Ulquiorra Schiffer x Grimmjow Jeagerjacques
Anime: Bleach
Těšit se můžete na: sweet yaoi *-*
Anotace: Tak a máme tu slibovanou vánoční povídku :DD. Bude asi trochu delší než jsem původně myslela, stejně čekám na dárky a nemám co dělat :´(. Jsem v napínavé depresi, *zajímavý to pocit :D* ale každopádně jsem si psaním yaoi trochu vylepšila náladu. Docela jsem se do těch dvou vžila, taky nesnáším Vánoce, takže se mi to dobře psalo... Třeba mě jednou taky někdo takhle zachrání... Mno, snad se vám bude povídka líbit, je to takový dáreček, který máte ode mě *tehehe, jsem Ježíšek ;)*.
Nebudu se tu nijak rozepisovat, to se mi nechce, povídka bude sama o sobě nejspíš dlouhá, tak vám to čtení nebudu ještě protahovat. Všem vám přeju moc hezké Vánoce, ve zdraví přežijte ty chvíle strávené s rodinou. Sayonara ;)))

Liebster blog Award

23. prosince 2014 v 16:15 | Aware |  Su-chan kecá

No, tak tohle mi provedl můj zlý, blbý onii-chan -,-". Nevím, co jsem komu udělala, že mě nominoval do takové blbosti jako je tohle... Mno, pro ty, co neví co to liebster blog award je, (já to taky přesně nevím, ale oni-chan mi přibližně vysvětlil, o co jde) rtak je to nějaká trhlá hra, do které vás někdo nominuje, vy musíte napsat 1) 10 faktů o sobě 2) odpovědět na 10 otázek, které vám položí ten, který vás nominoval 3) napsat 10 otázek pro někoho jiného 4) nominovat ho a dát mu to vědět.
Já se na číslo 3 a 4 vykašlu, nemám v úmyslu být tak otravná jako onii-chan.... To si ještě vyřídíme!!!!

První 10 libovolných faktů o mně (fakt musííím...?):
1. Bojím se pavouků, ale ráda se na ně dívám, nebo si s nimi povídám. Mimo to, se mnou dva plastový povouci sdílí postel *+*
2. Jsem masochistka - mívám sklony k sebepoškozování. Nikomu to však nepřiznávám a radši to vždycky nějak okecám.
3. Jsem psychicky labilní a nevyrovnaná, alespoň moji psychologové to tak tvrdí.
4. Mám mnohem víc kamarádů kluků než holek, a všichni jsou starší něž já.. Až na mé skoro dvojče :D.
5. Nesnáším krávy, které si myslí, že s klukama se kterýma se kamarádím, i chodím, a říkají že kluk a holka se nemůžou normálně bavit.
6. Často si nadávám si za dětství, kdy jsem byla úplně blbá.
7. Nesnáším, když mi nějaký trotl 30x za sebou volá (onii-chan, Mikazu, ano, mluvím o vás)!
8. Mám silnou averzi k Vánocům. I kdybych dostala milion úžasných dárků, stejně budou půspbit depresivně.
9. Nemám ráda svou rodinu, nicméně žijeme ve stejném baráku, takže se jim nevyhnu.
10. Přála bych si mít Death Note, který bych efektivně využívala ve svůj prospěch.

No a těď 10 otázek by Uchiha-tan

1. Chodí na tvůj blog i lidé, které osobně znáš?
Ano, a docela mě to štve, omezují tím prostor kde můžu být sama sebou.
2. Chtěla by ses přeměnit na kluka? Když ano, proč?
Ano, hned! Kluci mají lehčí život, nemají menstruaci, nemusí rodit, jsou silnější a můžou provádět všechny ty nádherné úchyloviny, které jsou v yaoi.
3. Co bys hrozně moc chtěla?
Jej, toho je víc... chtěla bych umět dobře japonsky a žít v Japonsku... Taky bych hrozně chtěla jít na koncert Arch Enemy *o*
4. Co je tvůj největší úlet v posledním týdnu?
No, asi to jak jsme jeli busem ze srazu otaku, Pohledy těch lidí se nedají zapomenout, taky jsi tam byl ;)). TAky se teď často přistihuji, jak si poídám s pavouky nebo svými uschlými kaktusy >.<
5. Tvoje nejoblíbenější anime:
Jsi zlý, dáváš mi otázky na které musím odpovídat hrozně dlouho! Mám spoustu oblíbených anime, ale určitě mezi ně patří Kuroshitsuji, Tokyo ghoul a Bleach
6. Tvůj nejoblíbenější yaoi pár:
Zabiju tě, Uchiho! Zkusím těch pár bestovních, ok? Takže... Ulquiorra x Grimmjow, L x Light, Alois x Claude, Ciel x všichni, Sebastian x všichni, Eren x Levi, Sasuke x Naruto... Stačí...?
7. Jak jsi přišla na yaoi?
Kdysy dááávno jsem brouzdala na netu a šťastnou náhodou narazila na blog naší zlaté Neko.
8. Co tě štve:
Mno, toho bude taky víc, nejsem žádnej anděl... Asi to že Kuroshitsuji nemá čtvrtou sérii a že není yaoi, že nemám objímací polštář se Sebastianem, že si mě nominoval na tuhle blbosz, že mi po srazu otaku volá 10 lidí denně (i když to je vlastně dobře :D), že ti říkám onii-chan... a nemůžu s tím přestat xD
9. Jaký je tvůj názor na krev?
Svoji vypiju, a jinak mě vzrušuje nebo přinejmenším baví. Nepočítám do toho ale krev, když mám krámy (ta mě otravujexD)
10. Kdyby sis mohla vybrat jednoho kluka z anime se kterým bys chodila, kdo by to byl?
Jen jeden? Onii-chan, ty seš hrozně krutej! Mně se jich líbí taková velká hromada... Ale na vrcholu té hromadu stojí můj milovanej démonek Sebastian *-*

Mno, tak jsem tu blbost přežila, to je dobře :DD
Ale stejně mi onii-chan dával hrozně kruté otázky... Budu ráda, když už mě žádnej logik nenominuje, nebojte, nevyložím si to tak, že na mě kašlete :D

Raped by snake

22. prosince 2014 v 12:11 | Aware |  Yaoi FF

Pairing: Orochimaru x Naruto Uzumaki
Anime: Naruto
Těšit se můžete na: znásilnění, trochu hard yaoi (krev bude, ale žádný SM nečekejte)
Anotace: Meh... Zatím dodržuju ten slib, že bude vycházet článek denně, a to jsem neměla úplně tak čas...Ale každý den tu něco přidávám, a doufám že to tak dokážu dodržet až do konce roku (poslední pravidelně vycházející povídka bude na Silvestra ;) ) No a jak jsem se dokopala k tomuto poměrně zvláštnímu pairingu? Četla jsem mangu Naruta 19. díl a tam byl obrázek Orochimarua s vyplazeným jazykem. A on tam měl tak zlej výraz, že mi to nedalo, a já musela něco napsat (jinak ten obrázek máte nahoře ♥). A mám dobrou zprávu i pro ty, kteří si na hard yaoi nepotrpí... Počkejte si na Vánoce, a jako dáreček dostanete vánoční povídku plnou sweet yaoi.... (ono to totiž o Vánocích ani jinak nejde :DD)

Přípony v japonštině

21. prosince 2014 v 2:23 | Aware |  Japonština
Mnozí z vás si jistě všimli přípon, které se v japonštině dávají za jména. Tenhle článek je pro ty, kteří zatím z anime nevysledovali, co která přípona znamená. Pojďme si to objasnit ;)


San - Je to asi nejpoužívanější titul v japonštině, u nás by se mohl volně přeložit jako pán/paní. Používá se hlavně k osobám, které jsou starší, ale také jako vykání mezi dvěma stejně starými osobami.

Chan- jde o příponu, které se umisťuje za jménem zvířat, nebo lidí, které důvěrně známe. Pokud je neznáme až tak dobře, tak se používá především u holek. A co byste asi neslyšeli, je, aby se použila u kluka zkrácená verze jeho jména + přípona chan (Sebas-chan). Tohle si obvykle dovolí jen sourozenec, nebo přítelkyně */přítel...?*

Kun- neformální oslovení, používá se především u chlapců. Je běžné, aby tak starší muži oslovovali mladší, anebo se tak navzájem oslovovali dva kluci stejného věku.

Senpai- přípona, která se používá při oslovení starších studentů těmi mladšími ( např. já bych tak oslovila třeťáka na vyšší střední). Užívá se obvykle ve škole nebo v zájmovích útvarech.
Kouhai- kouhai je pravý opak senpai. Starší studenti tak oslovují ty mladší (= třeťáci na vyšší střední by tak oslovovali mě). Pozor: může to (ale nemusí) být myšleno trochu urážlivě!

Sama- jedná se o uctivější verzi san. Sama se používá jako přípona pro někoho, kdo má vyší postavení než my, anebo se píše na dopisy (to máme i u nás, často mi přijde dopis, kde je napsáno: vážené slečně... )

Dono- v normálním jazyce se skoro nepoužívá, ale v anime a manze se vyskytuje poměrně často. V rovnocenné vezi se používá jako oslovení mezi důležitými osobami mezi sebou. V pokorné verzi se používá jako oslovení které je mezi sama a san - něco méně než sama, ale něco více než san. vyjadřuen pokoru a respekt.

Sensei- přípona používající se za jménem právníků, doktorů, učitelů. Otaku v Japonsku tak často oslovují autory mangy -Kubo-sensei (autor Bleach) -Kishimoto-sensei (autor Naruta)

Doufám že vám tento článek pomohl.
P.S. opět děkuju za odborné znalosti mé učitelky japonštiny *ehh... Kroupová-sensei o.O...?*

When we were young

18. prosince 2014 v 12:37 | Aware |  Yaoi FF

Pairing: Wiliam T. Spears x Grell Sutcliff
Anime: Kuroshitsuji (nečekaně xD)
Těšit se můžete na: prostě yaoi, není co dodat.
Anotace: Jsem si všimla, že na Willa a Grellíka tu nic nemám, což je velká chyba. Jsou dobrý pár, a rozhodně by byla škoda, kdybych je nezmínila. K tomuto tématu mě inspirovala OVA Kuroshitsuji 5, z dob Grellova a Willova mládí. A když už jsem si teda slíbila, že každý den dám nějaký příspěvěk, dám sem tohle ;) *páč ji nic lepšího nenapadá*

Japonské nadávky

17. prosince 2014 v 17:28 | Aware |  Japonština
Zdar lidi... Tak abych se přiznala, tento článek jsem nepsala sama... Spoustu z těchto nadávek jsem ve slovníku neměla, ale překecala jsem svoji učitelku japonštiny, aby by mi s tím trochu pomohla :D. Některé tyto nadávky jistě znáte z anime, máte tady daný alespoň přesný překlad... Takže tohle je zkompletovaný slovníček japonských nadávek, já si myslím že to je docela slušný seznam... P.S. Používám anglický přepis, kdybyste nevěděli jak co číst, dole jsem vám to vypsala


bakajan - idiote (tohle se dá myslet i kamarádsky)
bakayaro - idiote, (tady je to jasná nadávka)
shine! - chcípni, jdi do pekla
kisama- ty/vy jeden... (urážlivý výraz)
asoko - prdel
kusottare - sráč
kusokurae - něco ve smyslu jdi do prdele
chinchin - penis (z neznámých důvodů se japonky hrozně stydí používat tohle slovo)
kusomoshi - hovnivál, volně: kopa sraček (oblíbený výraz z Kore wa zombie desuka :D)
chikosho - kurva, do prdele
gaki - spratek
aho- blbec
kusai - smradlavý
buta - prase
mesubuta - svině
yaro - kretén
kimoi - hnusný, nechutný
hentai - úchyl, zvhlík
urusai - drž hubu
nokakiri - mrcha
damare - buď zticha, drž hubu
baka - debil
bakaero -debil (tady je to mysleno hůř)
bukkoroshite yaru zo - Já tě zabiju!
kuso - hovno
xó -
Jdi do prdele (nepleťte si s výrazem kuso, výslovnost je podobná, ale výraz je jiný!)
Xoaro - sráč

kuso shite shinezo! - zemři posraný (tohle je prý nejhorší japonská nadávka a japonci ji skoro nepoužívají)JAK ČÍST V ANGLICKÉM PŘEPISU
sh = š
j = dž
ch = č
y, i = j
myslím že to není nic tak složitého, abyste to nedokázali pochopit ;)

Dnes už ne

16. prosince 2014 v 15:02 | Aware |  Yaoi FF

Pairing: Sebastian Michaelis x Ciel Phantomhive
Anime: Kuroshitsuji
Těšit se můžete na: yaoi a kawaii unaveného Cielka :33
Anotace: Mno... Všimla jsem si jedné otřesné věci... A tím je, že už jsem asi 8 dní nic nezveřejnila. Taky jsem si všimla, že měl Ciel 14.12. narozeniny (nevím jestli je veřejně známo, kdy se narodil, ale já to vím :D) Tahle povídka je napsána právě proto na SebaCiel... Vím že mám dvoudenní zpoždení, ale snad vám to nebude moc vadit (a taky snad přežijete další SebaCiel povídku xD) A už poslední věc, ať to moc neprodlužuju, je že se pokusím až do KONCE ROKU 2014 zveřejňovat každý den jeden článek (to abych se omluvila za svou nepřítomnost). Snad se z toho pravidelného vydávnání nesložím xD.

Anime vhodné pro rodiče

7. prosince 2014 v 20:04 | Aware |  Su-chan kecá
Dneska jsem se dívala na anime, a opět se mi od rodičů dostalo komentáře typu: Už se zase díváš na ty svoje japonské kreslené blbosti???
Je docela možné, že něco podobného prožíváte. Nebaví vás, jak po vás rodiče pořád křičí, že sledujete animované pohádky a utrácíte za komiksy, které se čtou pozpátku? Nejspíš to tak u většiny bude, docela málo rodičů anime zaujalo, a nic proti němu nemají. Proto jsem přemýšlela, jak rodiče tak trochu "stáhnout na svou stranu" nebo je aspoň přesvědčit o tom, že anime není taková kravina, jak si myslí.

Kabinka

6. prosince 2014 v 18:16 | Aware |  Yaoi FF
Ichigo x Toshiro by TheSoullessSection

Pairing: Ichigo Kurosaki x Toshiro Hitsugaya
Anime: Bleach
Těšit se můžete na: yaoi, a trochu neobvyklé prostředí.
Anotace: Už delší dobu jsem chtěla napsat nějaké yaoi ve zvláštním prostředí, a páč jsem teď neměla žádný nápad, zkončilo to kabinkou... Samotná povídka jako taková je docela krátká (ono totiž jaksi není na předehru v kabince v obchoďáku zrovna moc času x) )

YAOI MODLITBA

4. prosince 2014 v 17:05 | Aware |  Su-chan kecá
Ahoj... Tohle mi padlo do oka při prolézání nějakých těch yaoi blogů... Nevymyslela jsem to já. Ale je to super.


YAOI MODLITBA
Yaoi náš, jenž jsi na internetu,
přijď úchylnost tvá,
buď sex tvůj,
jako v manze tak i v anime.
Yaoi náš vezdejší dejž nám dnes,
a odpusť nám naši zvrhlost,
jakož i my odpouštíme všem heterosexuálům.
A neuveď nás v hentai,
ale chraň nás od bara.
YAOI!

Keep in the dark

4. prosince 2014 v 3:21 | Aware |  Yaoi FF

Pairing: Nnoitra Jigura x Szayel Aporro Grantz
Anime: Bleach
Těšit se můžete na: HARD YAOI! Brutalita, SM, nic pro slabé žaludky. A taky ojíždění zalamovákem xD
Anotace: No, jak už jsem říkala, v poslední době mám masochistické sklony, a začátkem prosince se to ještě zhoršilo. Vybíjet se na něčem takovém by mi mělo pomoct při kontrole, aby se mi nestalo nic vážného (samozřejmě nepočítám lehce spálenou kůži od vosku, modřiny, nebo schválně natáhlé svaly, nebuďme nároční). Budu doufat, že nebudete moc znechucení, ale každopádně by tohle neměli číst ty, kterým vadí násilí nebo krev. Běžné hard yaoi se oproti tomuhle může jít zahrabat!

Já a Vánoce

3. prosince 2014 v 16:47 | Aware |  Su-chan kecá

Mnozí z vás jistě Vánoce milujete. Tím chci říct, jistě se vám líbí jejich atmosféra, užíváte si času strávený se svou rodinou. Ale někteří jsou vyložení hateři Vánoc. A mezi takové lidi patřím právě já...

First, beautiful sex

2. prosince 2014 v 18:05 | Aware |  Yaoi FF

Pairing: Sebastian Michaelis x Ciel Phantomhive
Anime: Kuroshitsuji
Těšit se můžete na: sweet yaoi, Cielkovo poprvé :33
Anotace: Původní verze opět v poznámkách v mobilu. Začíná mě docela vytáčet, že můžu mít v jedné poznámce jen 1500 znaků... Je to smutné. Yaoi mě totiž vždy napadne někdy v nejnevhodnější chvíli - ve škole, na nákupech, na koncertech, nebo okolo jedné ráno, když se už pomalu pokouším usnout... Ale nechc tady moc dlouho kecat o tom, jakým stylem yaoi píšu, a radši vám ho sem dám, ať z toho taky něco máte, vy perverzáci malí!

Patřit mu

1. prosince 2014 v 15:02 | Aware |  Yaoi FF
Pairing: Gin Ichimaru x Kira Izuru
Anime: Bleach
Těšit se můžete na: hard yaoi, drabble, SM
Anotace: Aby člověk v dějepisu neusnul, musí se něčím zabavit. Například já píšu yaoi. Takže tohle je další mých yaoi psaných ve škole, i když je to jen krátké drabble.

DESIGN BY ADÍS

~ myworldsfan.blog.cz