Pansexualita - mýtus nebo snaha se zviditelnit?

18. června 2015 v 17:05 | Aware |  Su-chan kecáTomuto tématu jsem se chtěla věnovat už před delší dobou. Dokopalo mě k tomu včerejší sledování dvou německých cosplayerek, které se o pansexualitě v jednom ze svých videí vyjadřovaly.
O co vlastně jde? Pansexualita je sexuální orientace, při které se člověk zamiluje nejprve do osoby, a její pohlaví už bere jako vedlejší záležitost. Spousta lidí však pansexualitu neuznává. Buď tvrdí, že je to totéž jako bisexualita, nebo je to jen pokus se zviditelnit. Bisexuálové jsou však lidé, kteří mohou být někým přitahováni bez ohledu na charakter. Pansexuál musí s danou osobou být, musí ji poznat. Asi proto ho nebude přitahovat náhodná osoba stejného pohlaví, kterou uvidí na ulici nebo v baru.
Ale zpět k důvodu, proč jsem si vybrala zrovna tohle téma. Pansexualitě se věnuji, protože jsem si všimla, že se poměrně často objevuje mezi cosplayery. Mohla bych vyjmenovat spoustu párů stejného pohlaví, u kterých si přitom nemyslím, že by byly čistě homosexuální - a to ať z lidí, které osobně znám, anebo zahraničních cosplayerů.
Jak asi takový vztah vznikne? Sama s tím nemám osobní zkušenosti, ale myslím, že tak nějak by to možná mohlo vypadat (samozřejmě teď nehážu všechny do jednoho pytle). Máme dvě kamarádky, které si rozumí, a začnou cosplayovat ze stejného anime, popřípadě rovnou nějaký pár (a ano, bývají to především yaoi páry, co si budem povídat xD). Protože otaku jsou všeobecně úchyláci, a shipujou onen pár, na řadu přijde roleplay, shounen ai fotky a videa... A ty dvě holky si najednou uvědomí, že spolu vlastně chtějí být i v reálném životě, nejen při převádění dvou postav.
Tohle je podle mě ukázka pansexuality. Chodily by spolu, i kdyby jedna byla kluk, a fakt, že je holka jim vše akorát ztěžuje, vystavuje je zbytečné diskriminaci u jejich okolí, apod.
Já to takovým lidem opravdu přeju. Myslím, že potom i ta videa a fotky jsou kvalitnější, když se nebojí dát jedna druhé pusu. Na druhou stranu je pravděpodobné, že se rozejdou a potom bude konec s celou cosplay skupinou. To se mi stalo už několikrát, a vždycky mě to mrzelo. Zkrátka se kvůli vztahu perfektní cosplay skupiny rozpadly. S tím už se bohužel člověk musí vyrovnat, a koneckonců se může stát, že se pohádají kamarádky, a vyjde to nastejno. Jak už jsem říkala, moc to těm lidem přeju. Zároveň mě to ale i překvapuje. Zkuste sami zapátrat v rejstříku svých oblíbených cosplay skupin a myslím, že nějaký ten pansexuální pár jistě najdete.
V otaku komunitě je takových párů opravdu hodně. V poslední době mívám problém najít nějaké čistě heterosexuální otaku. Až mě to vcelku děsí. To se každý cosplayer dá po nějaké době dohromady se svým spolu-cosplayerem? Nezdá se vám to trochu zvláštní? Já jen čekám, kdy se mi taky stane něco podobného xDDD


Jen tak mimochodem... Slyšeli jste o tom, jak poznat orientaci podle prstu? Já si myslím, že je to hloupost, jednou jsem ale kvůli tomu zavítala na blog s eL tématikou, a tam na mě vybafl článek: Kde najít lesbu. Víte co tam bylo? "Homosexuální ženy bývají často sportovkyně, emařky nebo dívky jenž mají rády japonskou kulturu."
Takže už to začal vnímat i okolní svět xD.


Proč si myslíte, že jsem tento článek psala? Asi z toho důvodu, aby si lidé, kteří pansexualitu neuznávají, uvědomili, že je to normální orientace, a ne žádný mýtus homosexuálů a bisexuálů, kteří si jenom nechtějí přiznat svou pravou orientaci.


A už úplně na závěr vám zveřejním pár mých oblíbených zahraničních cosplay skupin, které tvoří pansexuální pár:


Rozpadlé:

- YES ME LORD COSPLAY
- BLACK BUTLER 94


Aktivní:

- PhantomhiveServise
- The SoulChess


Doufám, že vám tento článek pomohl si třeba něco ujasnit, nebo se vám aspoň líbil. Jenom na závěr bych chtěla upozornit, že to co jsem napsala se nemusí týkat všech pansexuálů, a napsáno to bylo jen obecně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

DESIGN BY ADÍS

~ myworldsfan.blog.cz